V Brně jsme oslavili Den Evropy

Ve čtvrtek 9. května 2024 se uskutečnila na Moravském náměstí v Brně – u sochy Jošta – oslava Dne Evropy, kterou jsme si zároveň připomněli výročí 20 let od vstupu Česka do Evropské unie. Akce se konala ve spolupráci Europe Direct Brno, Eurocentra Brno, Zastoupení Jihomoravského kraje při EU, Jihomoravského kraje a města Brna.

Akce odstartovala odpoledne ve 14.00 hodin módní přehlídkou studentů Střední školy umění a designu Brno. Na ni navázalo akustické hudební duo Dvoje, a poté Muzikanti na tripu. Během doprovodného hudebního programu měla veřejnost možnost navštívit stánky organizátorů, ale také stánky dalších organizací, např. Centra pro cizince JMK, environmentálního centra Lipka, Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity, Mendelovy univerzity v Brně, Vysokého učení technického, Domu zahraniční spolupráce, Mladiinfo ČR, Agentury pro podnikání a inovace či Vida centrum. V rámci jednotlivých stánků byla možnost zapojit se do kvízu s evropskou tématikou a zasoutěžit si tak o různé ceny.

Na místě byl také stánek Střední školy grafické Brno, která pro návštěvníky připravila tematické odznáčky, které bylo možné si na místě vyrobit. Zároveň je právě jejich student – Pavel Priehoda – autorem celého vizuálu akce.

Po hudebním programu, následovala debata s názvem 20 let Česka v EU s vedoucí Zastoupení Evropské komise v ČR Monikou Ladmanovou, primátorkou města Brna JUDr. Markétou Vaňkovou a hejtmanem Jihomoravského kraje Janem Grolichem. Po debatě se uskutečnil evropský AZ-kvíz s Alešem Zbořilem, kde mohli soutěžící odpovídat na otázky živě a na místě a vyhrát tematické ceny. Na závěr celého programu vystoupili MALALATA DJs, kteří akci zakončili jejich tradiční taneční show.

Děkujeme všem návštěvníkům, kteří na akci dorazili a také kolegům za spolupráci na akci. Fotografie z akce najdete na našem facebooku ZDE.

Sdílet tento příspěvek

Další aktuality