Eurocentrum Jihlava nabídlo sportovní program na Dni s Krajem Vysočina

Slunečné počasí doprovázelo volnočasové odpoledne na Dni s Krajem Vysočina, který se konal první červnovou sobotu v areálu Českého mlýna v Jihlavě. Letošním tématem byl pohyb a sport, v areálu tak byly představovány sporty, které si mohl každý z návštěvníků vyzkoušet. Na programu byl trénink biatlonové střelby, testy zdatnosti, koloběh dvojic, ale i šachy.

Zajímavý program a pěkné počasí přilákaly několik tisíc návštěvníků; stovky z nich se zastavily i u stanoviště Eurocentra a EUROPE DIRECT Jihlava. U něj se menší děti zabavily skládáním velkoformátového puzzle s mapou Evropy, zatímco dospělí si ověřili své znalosti ve vědomostním kvízu zaměřeném na sport a reálie Evropské unie. Pro trenéry či sportovní kluby zde byly k dispozici informace týkající se zahraničních mobilit podporovaných z programu Erasmus+ sport.

Věděli jste, že… Program Erasmus+ není určen pouze pro školy, studenty a učitele, ale podporuje i rozvoj sportovních aktivit? Erasmus+ sport nabízí mimo jiné mezinárodní výjezdy trenérů a dalších zaměstnanců v oblasti sportu, konkrétně stínování na pracovišti a trénování v hostitelské organizaci. Více se dozvíte na stránkách Domu zahraniční spolupráce.

Poté, co se téhož dne uzavřely volební místnosti v rámci voleb do Evropského parlamentu, se v areálu Českého mlýna v podvečer rozezněly koncerty kapely Bee Band a následně i velice oblíbeného Zatrestbandu.

Autor: Michaela Neumannová, Eurocentrum a EUROPE DIRECT Jihlava

Sdílet tento příspěvek