Načítám Akce

« Všechny Akce

Otevření Europe Experience v Praze

15. března

Zdarma

Interaktivní expozice Zažij Evropu! se v Praze otvírá 15. března 2024.

Poznejte blíže, jak funguje Evropská unie a jak rozhodnutí přijatá Parlamentem, Komisí a Radou ovlivňují náš život. Poslechněte si příběhy občanů, jako jste vy. Vyprávějí v nich, jak politiky EU mění jejich každodenní život. Zjistěte, jak vy sami můžete něco změnit, a povězte nám, co si myslíte. Nebo se vyfotografujte se v našem fotokoutku a pošlete svým přátelům inspirativní vzkaz.

Pokud studujete na střední nebo vysoké škole nebo nás navštívíte s větší skupinou přátel, můžete si zahrát naši simulační hru a sami si vyzkoušet, jak se přijímají rozhodnutí na úrovni EU. Přibližně dvě hodiny budete vystupovat v roli poslance nebo poslankyně Evropského parlamentu. V rámci hry můžete diskutovat a vyjednávat a také hlasovat o směrnicích EU. Hra je k dispozici pro skupiny od 16 do 32 osob a je třeba ji rezervovat předem na webových stránkách. Simulační hru si můžete zahrát i virtuálně v rámci digitální prohlídky Evropského parlamentu.

Vstup do expozice je zdarma. Přístup pro návštěvníky s omezenou schopností pohybu je zajištěn v celé expozici. Obsah je k dispozici ve všech 24 úředních jazycích EU a je rovněž opatřen titulky. Multimediální stanice jsou připraveny pro přenosné indukční smyčky a osobní sluchátka.

Pořadatel

Kancelář Evropského parlamentu v ČR

Místo konání

Národní třída 10, Praha 1