AKTUALITY

Zábavně o Evropě

Tváře EU: Margrethe Vestager, výkonná místopředsedkyně Evropské komise pro Evropu připravenou na digitální věk

Další díl „seriálu“ Tváře EU se věnuje Margrethe Vestager, výkonné místopředsedkyně Evropské komise pro Evropu připravenou na digitální věk, jinak známou pod přízvisky jako „nejznámější regulátor světa“. Věděli jste o tom, že vyšetřovala a pokutovala nadnárodní společnosti jako je Google nebo Apple? Čtěte dál a dozvíte se více zajímavých informací o této evropské představitelce.

Tváře EU: Charles Michel, předseda Evropské rady

Přečtěte si další epizodu „seriálu“ Tváře EU. Tentokrát vám představujeme předsedu Evropské rady, Charlese Michela. Věděli jste, že se stal nejmladším belgickým ministrem? A slyšeli jste o hranolkovém incidentu? Čtěte dál a dozvíte se zajímavá fakta o tomto evropském představiteli.

Tváře EU: Roberta Metsola, předsedkyně Evropského parlamentu

Přinášíme Vám třetí díl „seriálu“ Tváře EU. Tentokrát Vám představujeme Robertu Metsolu, předsedkyni Evropského parlamentu. Čtěte dál a dozvíte se více o jejím studijním a kariérním vývoji a zajímavosti z osobního života.

Tváře EU: Ursula von der Leyen, předsedkyně Evropské komise

Představujeme Vám informační „seriál“ o osobnostech Evropské unie, který na Euroskopu nyní poběží každé pondělí. Jeho cílem je přiblížení zajímavých a vysoce postavených představitelů nejen institucí EU. Dozvíte se informace jak o náplni jejich práce, tak i zajímavá fakta o jejich kariérním vývoji a osobním životě. Dnes si představíme Ursulu von der Leyen, předsedkyni Evropské komise.