Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Budoucnost duálního vzdělávání v ČR

29. srpna, 2023 | 09:00 - 15:00

Evropská komise i Evropský parlament již před 10 lety vyzvali členské státy, aby zintenzivnily své úsilí o rozvoj odborného vzdělávání a přípravy na světové úrovni, které zlepší kvalitu odborných dovedností, o podporu programů učení zaměřených na praxi, včetně kvalitních stáží, firemní praxe a duálních systémů.
Podle Evropského střediska pro rozvoj odborné přípravy (Cedefop) se duální vzdělávání týká „vzdělávání či odborné přípravy, které kombinují období, která probíhají ve vzdělávací instituci či školicím středisku, a období na pracovišti“. Firmy si vysoce cení pracovních zkušeností, a jejich nedostatek tudíž představuje pro uchazeče o první zaměstnání významnou překážku. Mnoho mladých lidí se tak ocitá v začarovaném kruhu: nedaří se jim najít první zaměstnání, avšak první zaměstnání ani nemohou získat pro nedostatek pracovních zkušeností. Je prokázáno, že firemní praxe mají rozsáhlý pozitivní dopad na zaměstnanost mladých lidí a jsou hlavním důvodem nízké míry nezaměstnanosti mladých v některých evropských zemích.

A právě duálnímu vzdělávání se bude věnovat celostátní konference Budoucnost duálního vzdělávání v ČR, která se bude konat v Karlových Varech v úterý 29. srpna od 9 do 15 hodin v nově opravené budově Císařských Lázní. Na akci vystoupí zástupci obou hlavních pořadatelů, tedy pan Mikuláš Bek, ministr školství, mládeže a tělovýchovy a pan Zdeněk Zajíček, prezident Hospodářské komory ČR, ale i další přednášející.

Podrobnější informace o konferenci naleznete zde https://www.khkkk.cz/event/konference-dualni-vzdelavani/

Konference se uskuteční v Evropském roce dovedností a v rámci projektu „Implementace krajského akčního plánu 2 v Karlovarském kraji“ podpořeného z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání.

Místo konání

Císařské Lázně
Mariánskolázeňská 2
Karlovy Vary, Karlovarský 36001 Česká republika
+ Google Mapa