Načítám Akce

« Všechny Akce

Czech Open Source Policy Forum 2024

24. dubna | 09:00 - 19:00

Zdarma

Czech Open Source Policy Forum 2024 zahajuje činnost české kanceláře Open Source Programme Office. Klade si za cíl přispět k digitalizaci veřejné správy a akademického sektoru v Česku a dalších členských státech Evropské unie.

Toto setkání je důkazem spolupráce předních organizací v oblasti otevřeného zdrojového kódu v EU a znamená významný skok na cestě české národní OSPO. Setkají se zde tvůrci politik, zástupci IT a zastánci open source z celého světa, aby se zapojili do diskusí v rámci jednotlivých programových bloků, které mají utvářet budoucnost open source technologií v rámci státní správy. Mezi potvrzené účastníky patří ministr Ivan Bartoš, další osobnosti veřejného sektoru, zástupci Evropské komise a představitelé neziskových organizací z celé EU.

Tato akce představuje významnou příležitost pro zúčastněné strany, které se podílejí na politice open source a její implementaci v celé Evropě. Zveme vás, abyste se k nám připojili při orientaci ve složitých otázkách zavádění technologií open source s cílem podpořit prostředí spolupráce, které je prospěšné pro společnost a správu věcí veřejných jako celek.

Registrace zde.

Tématy konference jsou udržitelnost Open Source projektů ve veřejném sektoru a na akademické půdě, Cyber Resilience Act, cesta k českému národnímu OSPO a také pohled Evropské komise na Open Source

Hlavními partnery jsou OpenContent, Česko.Digital a OpenForum Europe.

 

 

Podrobnosti

Datum:
24. dubna
Čas:
09:00 - 19:00
Cena:
Zdarma
Rubrika Akce:
https://www.otevrenamesta.cz/news/93

Pořadatel

Otevřená města, z.s.
View Pořadatel Website

Místo konání

Centrum KUMST, Brno
Údolní 19
Brno, Jihomoravský 60200 Česká republika
+ Google Mapa
View Místo konání Website