Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Den otevřených dveří v archeologické expozici Archevita

15. června | 10:00 - 18:00

Zdarma

Přijměte naše pozvání k návštěvě archeologické expozici Archevita – Stopami věků ve Středočeském muzeu v Roztokách u Prahy. Z původní nevyužívané stodoly zámku vznikla díky podpoře z fondů EU moderní expozice, ve které si můžete historii užít naplno – všemi smysly! Potkáte zde např. pratura, podíváte se, jak se vyráběly sekery, nebo zjistíte, jak se v minulosti obchodovalo. Přijďte se přesvědčit na vlastní oči!

Co vše bude možné vidět?

Během prohlídky Archevity se vám otevřou dveře do pravěku. Uvidíte původní typy obydlí v měřítku 1:1, archeologické nálezy i rekonstrukce pohřebních celků.  Vše je doplněno počítačovými perspektivami a holografickými projekcemi.  Na ochozové galerii vás jistě zaujmou pravěké exponáty doplněné o modelace hrobů včetně videomappingu. A pro malé výzkumníky je připravený interaktivní koutek a vzdělávací infokiosky.

Z kapacitních důvodů je nutné se na prohlídky registrovat: shop.muzeum-roztoky.cz/ticket/detail/14501

A jaký máme pro vás připravený program?

Program bude skutečně pestrý, ale posuďte sami. Po celý den se budete moci zapojit do aktivit a soutěží o drobné ceny. K dispozici bude také fotokoutekvýroba odznáčků (placek), brýle s virtuální realitou, nebo třeba oblíbené malování na obličej.

Nejen pro historické nadšence budou připravené aktivity jako mletí na starobylém mlýnku či ražba mincí, vše pod vedením zkušených archeologů.

Své aktivity na akci představí i Eurocentrum Praha.

Na hlavním pódiu se můžete v 15:00 těšit na představení „Velká fotbalová pohádka“ v podání Divadla Minor, které bude určeno pro naše nejmenší návštěvníky. Pro zajištění místa je nutné se na představení registrovat: shop.muzeum-roztoky.cz/ticket/detail/14201

Těšíme se na Vás

Podrobnosti

Datum:
15. června
Čas:
10:00 - 18:00
Cena:
Zdarma
Rubrika Akce:
Štítky Akce:
,
https://www.dotaceeu.cz/cs/jak-ziskat-dotaci/akce/dod/dod-2024/dod-roztoky

Pořadatel

Eurocentrum Praha

Místo konání

Archevita, Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy
Zámek 1
Roztoky, Středočeský kraj 25263 Česká republika
+ Google Mapa
View Místo konání Website