Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Den otevřených dveří v Dopravním podniku města Hradce Králové

7. října, 2023 | 09:00 - 15:00

Dovolte nám pozvat Vás k návštěvě areálu Dopravního podniku města Hradce Králové a.s., který v letošním roce slaví 95. výročí založení městské hromadné dopravy. Při této příležitosti otevírá své brány a zve na zajímavou akci, na které si přijdou na své děti i dospělí.

Návštěvníci se mohou těšit na prohlídku samotné vozovny včetně jejího technického zázemí. Ke zhlédnutí budou nejen tyto prostory, ale na místě budou také vystaveny historické i moderní vozy. Lákavou součástí programu bude vyhlídková jízda po městě.

Vozový park prošel v nedávné době velmi náročnou a nákladnou obměnou. Nákup nových elektrobusů a trolejbusů byl podpořen z fondů Evropské unie. Přijměte naše pozvání a přijďte posoudit výsledek těchto změn. Uvidíte, že čas, jenž s námi strávíte, bude stát určitě za to.

Co vše bude během dne možné navštívit?
V průběhu programu budou otevřeny běžně nepřístupné části areálu vozovny. Návštěvníci tak budou moci nahlédnout mimo jiné například do prostor údržby, myčky, lakovny či autoškoly. V areálu bude k dispozici odborný personál, který rovněž zodpoví případné dotazy. Na prohlídku není třeba předchozí registrace a návštěvníkům bude umožněno volně procházet vyznačenými trasami.

Akce se uskuteční souběžně i na Terminálu hromadné dopravy. Obě místa budou propojena oblíbenou speciální bezplatnou okružní linkou (jízdní řád bude uveřejněn na stránkách DP), na které pojedou historické vozy.

A na jaký doprovodný program se můžete těšit?
Veškerý program v průběhu dne bude zdarma. A že bude opravdu pestrý, Vám můžeme zaručit. Však posuďte sami.
Pro děti bude připraveno množství aktivit na různých stanovištích, za které budou odměněny drobnými cenami. K dispozici bude také bezplatný fotokoutek, virtuální realita, výroba odznáčků nebo oblíbené tetování Air brush. Děti budou moci využít skákací hrad.

V průběhu celé akce bude zajištěn navíc další doprovodný program. Živou hudbu pro nás připraví studenti Základní umělecké školy Habrmanova v  Hradci Králové. Odtud pochází také taneční a pěvecké soubory, které svým příspěvkem vyplní další část programu. Své taneční umění rovněž předvede skupina T-Bass Hradec Králové. Na své si přijdou i milovníci kouzelnického umění v podání sehraného dua Wendy a Elišky.

Na akci se představí rovněž český jezdec v dálkových motoristických soutěžích pan Aleš Loprais se svým dakarovým speciálem Praga V4S DKR. Připraví si krátké povídání o závodění a uskuteční se i jeho autogramiáda.

Návštěvníci budou mít možnost setkat se i s Veteran car clubem Hradec Králové. Koordinátor BESIP si připraví otočný simulátor, díky kterému každý na vlastní kůži zažije pocit při převrácení vozidla a důležitost bezpečnostních pásů.

Své služby představí i Policie ČR, Městská policie Hradec Králové, Jednotka Sboru dobrovolných hasičů města Hradec Králové, Letecké služby Hradec Králové, a.s. a SOŠ a SOU Vocelova Hradec Králové. Tento výčet není konečný, těšit se můžete na mnohé další partnery této akce.

Na autogramiádu dorazí i hokejisté Mountfield HK. Se zástupci SK Karate si bude možné vyzkoušet techniky tohoto zajímavého sportu.

Představí se rovněž nezisková organizace Skok do života a instituce Euroregion Glacensis, program Interreg V-A CZ-PL, střediska Eurocentrum a Europe Direct Hradec Králové.

Hlavní kontaktní osoba: Ing. František Meduna, DPMHK a.s. (tel. 734 797 860, email meduna@dpmhk.cz)
Kontaktní osoba: PhDr. Radka Kozlová, Eurocentrum Pardubice (tel. 739 682 806, email radka.kozlova@mmr.cz)

Areál bude volně přístupný po celou dobu akce. Na prohlídky není třeba předchozí registrace.

Typ akce: Akce pro veřejnost
Termín konání: 7.10.2023, 9:00 – 15:00
Adresa místa konání: Pouchovská 153, 500 03, Hradec Králové

 

Pořadatelé

Eurocentrum Pardubice
Eurocentrum Pardubice

Místo konání

První fáze operace EU proti pašerákům začala