Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Dezinformace v dobách války

28. listopadu, 2022 | 18:00 - 20:00

Co mají společného konflikt v bývalé Jugoslávii a konflikt v Ukrajině? Lze hledat paralely mezi minulými a současnými válkami (včetně těch informačních)? Jakou roli hrají v konfliktech dezinformace a média? Má smysl usilovat o dosažení světské spravedlnosti pro pachatele válečných zločinů?
Od začátku krvavého rozpadu Jugoslávie uběhlo v letošním roce již 31 let. Od té doby žila velká část Evropy v relativním klidu a to až do února 2022, kdy Rusko zaútočilo bezprecedentním způsobem na Ukrajinu. Přijďte si poslechnout strhující příběh bývalého vyšetřovatele Mezinárodního trestního tribunálu pro bývalou Jugoslávii Vladimíra Dzuro, který vyšetřoval válečné zločiny páchané na území Chorvatska doplněný o aktuální poznatky na poli dezinformací od Veroniky Krátke Špalkové.
📍 28. listopadu Brno
⏱ 18:00 P31, FSS MU, Joštova 10, Brno
Přihlašovací formulář: ➡️ https://europeanvalues.typeform.com/to/MW1PaPwq
🗣Vladimír Dzuro
Autor knihy Vyšetřovatel: Démoni balkánské války a světská spravedlnost. Emeritní policejní rada, v letech 1983 až 1995 pracoval jako kriminalista v Praze. V roce 1994 se aktivně podílel na práci mírových sil OSN v bývalé Jugoslávii (UNPROFOR), od dubna 1995 pak zastával více než devět let funkci vyšetřovatele Mezinárodního tribunálu pro bývalou Jugoslávii (ICTY) v Den Haagu, v Holandsku. V současné době vede kancelář Úřadu pro vnitřní záležitosti OSN v New Yorku.
🗣Veronika Krátka Špalková
Absolventka oboru mezinárodních vztahů a evropských studií na Univerzitě Palackého v Olomouci. Část studia strávila i na univerzitě v Helsinkách. V současné době působí jako doktorandka v oboru politologie na Palackého univerzitě a zaměřuje se na výzkum propagandy a dezinformací. Pracuje jako analytička v Bezpečnostním centru Evropské hodnoty.
🤝Akci připravuje Bezpečnostní centrum Evropské hodnoty, Eurocentra, Europe Direct Česká republika, Eurodesk, Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd, z. s. a Nakladatelský dům Grada. Akce probíhá pod záštitu českého předsednictví v Radě EU. Mediálním partnerem je Euroskop.

Podrobnosti

Datum:
28. listopadu, 2022
Čas:
18:00 - 20:00
Rubrika Akce:
https://www.facebook.com/events/5524308914283362

Místo konání

Fakulta sociálních studií MUNI, P31
Joštova 10
Brno,
+ Google Mapa