Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Hrajme si i hlavou

23. června, 2022 - 24. června, 2022

Již 13. ročník akce Hrajme si i hlavou přináší pro všechny příznivce nejen přírodovědných disciplín mnoho zajímavostí přímo na ulici! Pořádá ji Katedra fyziky Univerzity Hradec Králové ve spolupráci s Hvězdárnou a planetáriem v Hradci Králové a je určena pro žáky a studenty základních a středních škol, pro jejich rodiče a pro všechny, kteří si rádi hrají, přemýšlejí a bádají nad záhadami světa kolem nás. Letošním tématem je NA VLNÁCH!

Na akci vždy bylo a bude připraveno mnoho stánků naplněných tradičními, ale i netradičními pokusy, které se snažily zaujmout a přesvědčit i náhodně kolemjdoucí návštěvníky akce o tom, že fyzika, chemie, matematika a další „nepopulární“ vědy nejsou zase tak hrozivé a nepochopitelné a že určitě stojí za naši pozornost. Všechny pokusy budou k dispozici návštěvníkům k vyzkoušení, pro zájemce budou připraveny i návody pro domácí bádání, matematické i fyzikální hračky a skládačky, které byly také často odnášeny pro domácí zábavu.

Na letošním ročníku se můžete těšit i na prezentaci hradeckých středních škol — představí se Biskupské gymnázium, První soukromé jazykové gymnázium, VOŠZ A SZŠ Hradec Králové či SOŠ a SOU Vocelova.

Na akci nebude chybět ani stánek Eurocentra Pardubice a Hradec Králové i Domu zahraniční spolupráce se soutěžemi spojenými s evropskou vědou a cestováním. Na ty nejšikovnější čekají lákavé odměny!

Kdy: 23. – 24. 6. 2022

Kde: kampus Univerzity Hradec Králové, Hradecká 1227/4, 500 11 Hradec Králové

 

Podrobnosti

Zahájení:
23. června, 2022
Ukončení:
24. června, 2022
Rubrika Akce:
Štítky Akce:
, , ,
http://www.hrajme-si-i-hlavou.cz/

Pořadatelé

Univerzita Hradec Králové
Hvězdárna a planetárium Hradec Králové

Místo konání

31899-konecna-2