Načítám Akce

« Všechny Akce

Noc literatury 2024

18. září | 18:00 - 23:00

18. ročník projektu Noc literatury je tu! Vše vypukne 18. září 2024 na 22 místech v oblasti pražských Hradčan, a to například v prostorách Ministerstva zahraničních věcí, Pražského hradu či Národní galerie. Akce proběhne i ve více než 80 městech Česka.

Současná literatura, netradiční místa, známé tváře: taková je Noc literatury. Na atraktivních či běžně nedostupných místech přibližuje široké veřejnosti ukázky z nové tvorby evropských spisovatelů v podání známých hereckých osobností. Projekt si vydobyl pevné místo v českém kulturním kalendáři a stal se jeho neodmyslitelnou součástí.

Cílem Noci literatury je zvýšit zájem veřejnosti o současnou evropskou literaturu a její myšlenkové a tvůrčí proudy. Rovněž poukazuje na význam multilingvismu a překladů z velkých i malých jazyků. Letošní ročník se zaměřuje především na mladé lidi, narozené po vstupu do Evropské unie. Bližší informace postupně přibývají na webových stránkách projektu.

Projekt organizují Česká centra ve spolupráci s EUNIC Praha (Asociace národních kulturních institutů zemí EU), zahraničními ambasádami v České republice a nakladatelstvím Labyrint.

 

 

Podrobnosti

Datum:
18. září
Čas:
18:00 - 23:00
Rubrika Akce:
https://www.nocliteratury.cz/

Pořadatel

Česká centra
View Pořadatel Website

Místo konání

Praha, Hradčany
Praha - Hradčany
Praha, Česká republika
+ Google Mapa