Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Rada mladších – duševní zdraví

6. listopadu, 2023 | 09:00 - 17:00

Meziškolní konference středoškolské mládeže Karlovy Vary

Jedná se o celodenní akci v rámci projektu, který byl dosud doménou hlavního města a letos se nově rozšiřuje do osmi krajů. Ústředním motivem letošního ročníku je duševní zdraví. Účastníci konference si z vypsaných témat vyberou to, které je nejvíc osloví, vytvoří 10 minutovou prezentaci (forma není omezena) a předvedou ji v rámci konference.

Pro letošní rok jsou vybrány následující okruhy:

1. Jinakost, menšinový stres, stigmatizace LGBT+

2. Nebezpečí kyberprostoru, poplašné zprávy a dezinformace

3. Umělá inteligence, jak nám může pomoci a jaká jsou její rizika

4. Moje vlastní zkušenost s duševními obtížemi, nebo zkušenost z mého okolí

V krajské knihovně v Karlových Varech se v pondělí 6. listopadu představí až 20 studentských týmů či jednotlivců, kteří budou muset sebrat odvahu a vystoupit s prezentací před plným sálem a s mikrofonem čelit zvídavým dotazů od lidí z pléna. Ke každému tématu náleží psychologem vedená diskuse, při které žáci odpovídají na dotazy, obhajují své názory a diskutují s vrstevníky, odborníky nebo učiteli v sále, případně s účastníky z online.

Podobný scénář čeká během listopadu a prosince středoškoláky v Jihlavě, Pardubicích a Praze, následně Českých Budějovicích, Zlíně, Ostravě a Liberci.

Nejzajímavější příspěvky z celé republiky budou prezentovány na velkém finále v Praze, ve Velkém zastupitelském sále Hlavního města Prahy za přítomnosti zástupců ministerstev, krajů a odborníků na stanovená témata. Pomyslnou tečkou konference bude panelová diskuse, kdy studenti společně s odborníky vytyčí top problémy dospívajících a společně se pokusí hledat řešení.

Konference se koná pod záštitou MŠMT a hejtmana Karlovarského kraje. Konferenci organizuje nezisková společnost Dělej co tě baví, která zábavnou formou motivuje děti a mládež k pohybu, kreativitě a rozvíjení sebe sama. Rovnováhu mezi digitálním světem a fyzickou aktivitou staví na několika hodnotách: sociální rovnost, zdravý, slušný přístup k životu a ohleduplnost k přírodě. Hlavním partnerem projektu je Dům zahraniční spolupráce, partnery potom Evropská komise, Nadační fond Flamidia, Unicorn University a Nadační fond Arnošta Lustiga. Mezi odbornými garanty jsou například společnosti EDUin, Nevypusť duši, Safer internet centrum a další.

Více informací o konferenci včetně časového harmonogramu a seznamu míst najdete na webu www.radamladsich.cz

Podrobnosti

Datum:
6. listopadu, 2023
Čas:
09:00 - 17:00
Rubrika Akce:
Štítky Akce:
, , , , , , , , ,
www.radamladsich.cz

Místo konání

Krajská knihovna Karlovy Vary
Závodní 84
Karlovy Vary, Karlovarský Česká republika
+ Google Mapa