23.03.2020
Kristina Kollertová, Euroskop
Chybí vám společnost van Gogha, Michelangela či Dürera? Mrzí vás, že teď nemůžete do muzea nebo galerie? Je taky. Tak se rozhodly, přijít k vám.
V důsledku koronavirové epidemie je spousta muzeí a galerií zavřených. Můžete je však navštívit online. Řada institucí se rozhodla připojit k iniciativě #MuseumFromHome a otevřít své sbírky online.
Národní galerie v Praze (NGP) pro své návštěvníky připravuje virtuální prohlídky či workshopy. Prozkoumat mohou také bohaté online sbírky NGP. Sledujte novinky NGP na jejich webových a facebookových stránkách.
Galerie Pinacoteca di Brera v Miláně, jejíž „dveře jsou zavřené, ale srdce musí tlouci nadále“ nabízí například pravidelný seriál komentovaných prohlídek označený hashtagem #resistenzaculturale, můžete si také vychutnat koncerty a další aktivity, které milánská galerie propaguje na svých webových stránkách a sociálních sítích. Její sbírky online najdete zde.
Britské národní muzeum je též zavřené, ale zůstává k navštívení online a pravidelně přidává nový obsah. Na jejich stránkách najdete odkazy na informace o sbírkách v jejich více než 60 galeriích, virtuální prohlídky, sbírky online, či materiály pro domácí školu. Muzeum můžete také navštívit přes Google Street View, můžete prozkoumat zákulisí muzea skrz podcast, a sledovat sociální sítě Britského muzea.
The British Museum will close temporarily from 18 March 2020. Director Hartwig Fischer would like to share this message.
For more information, please see our website: https://t.co/3WrFt92jn2 (1/3) pic.twitter.com/CDrCKIaPhF
— British Museum (@britishmuseum) March 17, 2020
Zde najdete seznam dalších míst, kam se můžete podívat přímo z domu:
National Portrait Gallery – Londýn
Victoria and Albert Museum – Londýn
Metropolitan Museum – New York
National Gallery of Art – Washington
Gallerie degli Uffizi – Florencie
Národní archeologické muzeum v Athénách (Εθνικό Αρχαιολογικό Μουσείο)
Ermitáž (Госуда́рственный Эрмита́ж) – Petrohrad
Das sind unsere Assoziationen zur #QuarantineChallenge. Der Bildhauer Franz Xaver Messerschmidt schuf die Charakterköpfe zwischen 1770 und seinem Tod in 1783. Er diente sich dabei selbst als Modell. #belvederemuseum #belvederecollection #museumfromhome #kulturtrotzcorona pic.twitter.com/gLZyERWSwE
— Belvedere Museum (@belvederemuseum) March 22, 2020
Autor: Euroskop