Soutěž: DiscoverEU

Je vám 18 let a chcete cestovat po Evropě? Přihlaste se do soutěže DiscoverEU a vyhrajte měsíční vlakovou jízdenku po Evropě.

Noc vědců 2023

Ztrácejí britští manažeři důvěru v EU?

Noc vědců je po roce opět tady! Přijďte se přesvědčit 6. října 2023, že věda není žádná nuda, naopak dokáže být velmi zábavná. V prostorách Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem se můžete těšit na tajuplnou noc plnou vědy, zábavy, pokusů, stánků a dalších zajímavostí. 

Veletrh vzdělávání: Kam na střední školu?

Sobotka: Pařížská dohoda je historickým momentem

Přijďte se inspirovat a informovat o možnostech studia na střední škole v Ústeckém kraji. 17. října 2023 proběhne v Domě kultury v Ústí nad Labem veletrh škol pro žáky 8. a 9. tříd ZŠ, rodiče, kariérové poradce , učitele a pro všechny zájemce o středoškolské vzdělání. 

Rozhoduj o Evropě – Staň se na den tvůrcem evropské politiky

30473-120-dalnice

Projekt Rozhoduj o Evropě je interaktivním seminářem, díky kterému si studenti středních škol vyzkouší simulaci jednání institucí Evropské unie. Letošní ročník proběhne 23. listopadu v Ústí nad Labem. Neváhejte a přihlaste se!

Přednáška: Vánoce v Evropě

28547-lionel_messi

Přijďte si poslechnout přednášku "Vánoce v Evropě" a dozvíte se mnoho zajímavých informací o oslavách Vánoc v evropských zemích.

Výstava „Výlet do Španělska“

Knihovna Ústeckého kraje Winstona Churchilla 3, Ústí nad Labem, Ústecký

Celý leden si můžete v prostorách Knihovny Ústeckého kraje prohlédnout výtvarná díla žáků základních škol z Ústeckého kraje, kteří nakreslili, jak by vypadal jejich výlet do slunného Španělska.

Odpoledne s puzzle Evropy

Knihovna Ústeckého kraje Winstona Churchilla 3, Ústí nad Labem, Ústecký

Zveme Vás na hravé odpoledne plné skládání oblíbených puzzle. Přijďte si do Knihovny Ústeckého kraje vyzkoušet puzzle pro začátečníky, pokročilé, skládání na čas, nebo jen tak pro zábavu s tematikou Evropy a evropských států.

Noc s Andersenem v Ústeckém kraji

Eurocentra připravila celorepublikovou soutěž pro malé zvídavé čtenáře. Kvíz Pohádkové putování po zemích Evropské unie zavede soutěžící mezi pohádkové postavy z celé Evropy. Stačí načíst QR kód, který se nachází pod textem a můžeš soutěžit.

Den kariéry na UJEP v Ústí nad Labem

Na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem proběhne 16. dubna 2024 Den kariéry a Eurocentrum Ústí nad Labem nebude na této akci chybět. Přijďte se inspirovat, setkat se s předními odborníky z různých oborů a objevit nové možnosti pro svou budoucí kariéru.