Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Česká stopa v Evropě (vernisáž výstavy)

3. listopadu, 2022 | 17:00 - 20:00

Eurocentra Pardubice a Hradec Králové a informační střediska Europe Direct Pardubice a Europe Direct Hradec Králové Vás srdečně zvou na slavnostní vernisáž výstavy soutěžních snímků, spojenou s vyhlášením výsledků letní fotosoutěže Česká stopa v Evropě!

Letní fotosoutěž ČESKÁ STOPA V EVROPĚ byla v letošním roce zaměřena na Čechy v Evropě a jejich přínos pro Evropskou unii pod vlivem předsednictví České republiky v Radě EU, stejně jako na dobrovolnictví a pobyty Čechů v zahraničí v rámci Evropského roku mládeže 2022. Fotosoutěž probíhala v termínu 1. 7. – 30. 9. 2022 a soutěžit v ní mohli všichni amatérští fotografové v celé ČR ve věku od 15 let. Cílem letošního ročníku fotosoutěže bylo zachytit českou stopu v Evropě – české objevy, kulturu, tradice či pomoc v zahraničí v rámci jedné ze tří následujících kategorií:

  • Češi píší dějiny (architektura, objevy, kultura)
  • Češi cestují (jak cestujeme, zahraniční pobyty)
  • Češi pomáhají (dobrovolnictví, humanitární projekty).

Dne 3. listopadu 2022 proběhne od 17:00 slavnostní vyhlášení vítězů a předání cen nejlepším amatérským fotografům, které bude součástí vernisáže výstavy nejzdařilejších snímků. Těšit se na Vás budeme ve výstavních prostorech Zelené brány Pardubice (Zelenobranská 76, 530 02 Pardubice). Kromě fotografií nebude chybět občerstvení a doprovodný program včetně hodnocení vítězných snímků z úst profesionálního fotografa!

Výstava nejzdařilejších snímků potrvá od 1. 11. do 30. 11. 2022.

Organizátory soutěže jsou Eurocentra Hradec Králové a Pardubice a informační střediska Europe Direct Hradec Králové a Europe Direct Pardubice.

Pozvánka ke stažení ZDE.

 

Pořadatelé

Eurocentrum Pardubice
Eurocentrum Hradec Králové
Eurocentrum Pardubice
Eurocentrum Pardubice

Místo konání

Brexit: Irská hranice jako klíčová proměnná na cestě k dohodě