Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Dny evropských zemí, poznej Evropu: Švédsko

3. listopadu, 2022 | 18:00 - 19:30

Zdarma

V rámci cyklu „Dny Evropských zemí, poznej Evropu“, Vás zveme do Švédska! Přednáší Hana Švolbová ze Skandinávského domu.

Jsou Švédové odtažití blonďáci, kteří jenom chodí po lese, fandí hokeji a píší detektivky? Přijďte se o této zemi dozvědět více! ,)

V přednášce o největší severské zemi se tentokrát nezaměříme jen na cestovatelské tipy, ale na život běžných Švédů, na to, jaké vyznávají hodnoty, jak funguje jejich slavný sociální stát i proč mají pořád rádi krále. Podíváme se pod pokličku jejich hrnců, povíme si, co nejraději slaví, a nehlédneme i do knihoven, zda jsou skutečně plné detektivek. Posvítíme si na věci, které by vás při návštěvě Švédska mohly zaskočit nebo příjemně překvapit.

Přednáší:

Hana Švolbová (1982) vystudovala skandinavistiku a překladatelství na FF UK a v současné době překládá ze švédštiny a němčiny. V jejím překladu vyšla česky například díla Henninga Mankella či Jonase Jonassona. Patří do týmu Skandinávského domu, jehož posláním je prezentace kultury zemí evropského Severu v České republice.

 

 

 

Podrobnosti

Datum:
3. listopadu, 2022
Čas:
18:00 - 19:30
Cena:
Zdarma
Rubrika Akce:

Místo konání

Krajská vědecká knihovna v Liberci, 2. patro, velký sál
Liberec, Liberecký Česká republika + Google Mapa