Logika terorismu

Logika terorismu

Luis de la Corte Ibáňes
Nakladatel Academia 2009

Terorismus vyvolává řadu intelektuálních i morálních otázek. Řada lidí pro něj hledá nějaké ospravedlnění, zatímco mnozí další vidí kořeny jeho krutosti v šílenství, fanatismu, bezpráví, střetech kultur atd.

ANOTACE

Kniha předního španělského odborníka Luise de la Corte Ibáňese reaguje na potřebu vnést světlo do problematiky terorismu, jehož škodlivý vliv od konce devatenáctého století bez ustání narůstá.

Proto zkoumá terorismus ze všech úhlů pohledu, rozebírá výsledky policejních výslechů členů hlavních současných teroristických skupin a přezkoumává mnohé podnětné vysvětlující hypotézy i důkazy získané během několika desetiletí výzkumu.

Po nastínění historické různorodosti terorismu studuje jeho kořeny a spouštěcí mechanismy, stejně jako jeho charakter v éře globalismu. Poté vysvětluje psychologii a argumenty samotných teroristů, jejich ideologie a myšlenky a konečně i chod a proměnlivou strukturu jejich organizací.

Luis de la Corte Ibáňes: Logika terorismu, vydání první, název originálu: La lógica del terrorismo, 322 stran, vázaná vazba, Academia 2009.

Sdílet tento příspěvek

Další aktuality