Andrej Babiš se v Londýně setká s premiérkou Mayovou

24.10.2018
Euroskop, čtk

Premiér Andrej Babiš dnes navštíví Londýn, kde ho čekají politická jednání i koncert klasické hudby. Setká se s premiérkou Theresou Mayovou, s níž by měl hovořit mimo jiné o stavu jednání o vystoupení Británie z Evropské unie. Ještě předtím předseda vlády rovněž poobědvá se starostou londýnské finanční čtvrti City Charlesem Bowmanem. Na závěr návštěvy Británie se zúčastní jako hlavní host londýnského koncertu České filharmonie při příležitosti oslav 100. výročí založení Československa.

Český ministerský předseda odpoledne dále položí věnec u pomníku hrdinů z bitvy o Británii a na zastupitelském úřadě se setká se zástupci českých občanů dlouhodobě žijících a pracujících ve Spojeném království. Předsedu vlády bude během návštěvy doprovázet jeho manželka Monika.

S Mayovou by měl Babiš hovořit především o vystoupení Británie z EU. Česká republice klade důraz mimo jiné na zajištění veškerých práv českých občanů dlouhodobě žijících a pracujících v Británii.

Brexit, bilaterální spolupráce a bezpečnost

Oba šéfové vlád by spolu měli probrat i bilaterální spolupráci mezi Českou republikou a Spojeným královstvím po brexitu a podle úřadu české vlády si také vymění názory na aktuální zahraničněpolitické, bezpečnostní a ekonomické otázky.

Dnešní koncert České filharmonie je vyvrcholením Českého týdne, kterým české velvyslanectví v Londýně připomíná 100. výročí vzniku Československa. Zazní na něm mimo jiné slavný Violoncellový koncert h moll Antonína Dvořáka.

Zatím poslední bilaterální pracovní návštěva předsedy české vlády v Londýně se uskutečnila v únoru 2012, kdy byli premiéry Petr Nečas a David Cameron.

Autor: Euroskop

Sdílet tento příspěvek