Německý úřad varoval firmy před kybernetickými útoky z Číny

19.12.2018
Euroskop, čtk

Německý úřad pro kybernetickou bezpečnost varoval v uplynulých týdnech některé německé firmy, že se staly terčem hackerských útoků, za nimiž stojí s největší pravděpodobnostní Čína. Informoval o tom dnes list Süddeutsche Zeitung, podle kterého se ohrožení kybernetické bezpečnosti dotklo především velkých strojírenských společnosti.

Podle německého Spolkového úřadu pro bezpečnost v informační technice (BSI) hackerská skupina Cloudhopper nenapadá přímo dotčené firmy, ale menší poskytovatele služeb v oblasti informačních technologií, které zajišťují například cloudové služby. Přes ně „přeskočí“ hackeři do sítí vlastního podniku, o nějž mají zájem.

Podle Süddeutsche Zeitung se hackeři, za nimiž podle BSI stojí nejspíše čínská vláda, zaměřili na velké strojírenské podniky. Zájem mají především o poznatky z materiálového výzkumu a výzkumu v oblasti stavebnictví.

Německý list zároveň uvedl, že ve srovnání s hackerskými útoky s předpokládaným původem v Rusku jsou kybernetické útoky z Číny zatím méně časté. Tím, že jsou více cílené, ale mohou napáchat větší škodu.

Autor: Euroskop

Sdílet tento příspěvek