Kam za kulturou? Diskuse o klimatu, migraci a přednáška s bývalým velvyslancem

Nadcházející týden se koná debata o českém pohledu na evropskou klimatickou politiku, liberecká přednáška bývalého velvyslance na Ukrajině či středeční debata v Brně na téma změn v přístupu Čechů k uprchlíkům v důsledku ruské války na Ukrajině. Čtěte dál a dozvíte se více!

Přijďte prodiskutovat český pohled na evropskou klimatickou politiku!

Diskuse se zaměří na to, jak klimatická změna ovlivňuje životní prostředí v libereckém regionu, co nám evropské politiky přinášejí a v čem naopak nestačí zmírňovat dopady klimatické změny. Také se prodiskutuje, jak Česko může přispět k ochraně klimatu, jak o klimatických politikách komunikovat a co nás čeká v budoucích letech.

Hosté:

  • Anna Kšírová, anestezioložka, zakladatelka iniciativy Rodiče za klima Liberec
  • Rebeka Hengalová, expertka na evropskou klimatickou politiku

KDY: pondělí 22. dubna, od 18:00 

KDE: v Knihkupectví a antikvariátu Fryč, Liberec 


Přednáška s debatou bývalého velvyslance na Ukrajině a nositele medaile Za zásluhy o diplomacii pana Radka Matuly o tom, jak prožil 7 let na Ukrajině v jednom z nejtěžších období v historii země.

Jaká byla atmosféra na Ukrajině pár dní před začátkem války? Jak těžké bylo rozhodnutí evakuovat velvyslanectví v Kyjevě? Jak se proměnila Ukrajina za poslední dva roky ve válce a jak pomáhá Evropa Ukrajině? A dá se odhadnout vývoj situace?

KDY: úterý 23.4. od 18:00

KDE: Knihkupectví a antikvariát Fryč, Liberec


Debata se zaměří na diskuzi o změnách v přístupu Čechů k uprchlíkům v důsledku ruské války na Ukrajině.

Hosté s Vámi proberou poslední vývoj v oblasti migrace a azylu na úrovni EU, a zdali se česká a evropská společnost posunula ve svých názorech na migraci a azyl od roku 2015/16.

Dále se debata zaměří na rozdíly v tom, jak politici o migraci mluví a jak vypadá reálná politika, kterou prosazují v EU. Závěrem padne otázka, jaký bude mít téma migrace vliv na nadcházející volby do Evropského parlamentu.

Hosté:

  • Anna Lukešová – výzkumná pracovnice, IMS FSV UK
  • prof. Vít Hloušek – proděkan FSS MUNI
  • Moderátor: Michael Rozsypal 

KDY: 24.4.2024 od 18:00

KDE: v Brně, Fakulta sociálních studií MUNI, místnost U41

Foto: Unsplash

Sdílet tento příspěvek