Ursula von der Leyen přijede v úterý 30. dubna do Prahy

Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyen přicestuje v úterý 30. dubna do Prahy. Cestu uskuteční v rámci předvolební kampaně Evropské lidové strany (EPP), za kterou chce podruhé obhájit mandát v čele unijní exekutivy. ČTK to dnes sdělil zdroj z EPP. Program se stále ještě upřesňuje.

Předsedkyně Evropské komise na začátku března získala oficiální nominaci Evropské lidové strany pro kandidaturu na druhý mandát. Německou političku na stranickém kongresu v Rumunsku podpořilo 400 delegátů evropských lidovců, proti jich bylo 89. Priority a hlavní výzvy pro další pětileté období jsou válka na Ukrajině, krize v Pásmu Gazy, nestabilita na Blízkém východě a vzestup Číny, sdělila tehdy von der Leyen účastníkům kongresu.

EPP je v současné době největší politickou skupinou v Evropském parlamentu. Z českých politických subjektů jsou jejími členy KDU-ČSL a TOP09 a hnutí STAN. V předvolebních průzkumech zatím EPP jasně vede a na místo šéfa Evropské komise je zpravidla navrhován kandidát z frakce, která ve volbách získá nejvíce hlasů.

Zdroj: ČTK

Sdílet tento příspěvek