Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Den otevřených dveří na Centrální hasičské stanici Pardubice

25. května | 09:00 - 15:00

Přijměte naše pozvání k návštěvě areálu Centrální hasičské stanice a oslavte zároveň spolu s námi 80 let od vzniku profesionálních hasičů v Pardubicích.

Můžete se těšit na prohlídku samotné stanice včetně jejího technického zázemí. Ke shlédnutí budou nejen samotné prostory, ale na místě budou také vystaveny hasičské vozy a technika, které prošly v nedávné době velmi náročnou a nákladnou obměnou.
Nákup nových strojů byl podpořen z fondů Evropské unie. Dovolte nám Vás pozvat posoudit výsledek těchto změn. Troufáme si říct, že čas, jenž jste s námi strávíte, bude stát určitě za to.

Kdy: 25. 5. 2024 9:00 – 15:00

Kde: Centrální hasičská stanice Pardubice, Teplého 1526, 530 02 Pardubice

Co vše bude během dne možné navštívit?
V rámci volné prohlídky budou otevřeny běžně nepřístupné části areálu stanice. Návštěvníci tak budou moci nahlédnout mimo jiné například do hasičských garáží, zázemí pro personál a také vnitrobloku včetně jednotlivých cvičišť . Na místě bude k dispozici odborný personál, který zodpoví případné dotazy. Prohlídky budou probíhat bez předchozí registrace.

A jaký doprovodný program jsme pro Vás připravili?
Veškerý program v průběhu dne bude zdarma. Bude opravdu pestrý, však posuďte sami.
Pro děti bude připraveno množství aktivit na různých stanovištích, za které budou odměněny drobnými cenami. K dispozici bude také bezplatný fotokoutek, 360° fotokoutek, virtuální realita, výroba odznáčků nebo oblíbené malování na obličej. Děti budou moci využít skákací hrad.

V průběhu celé akce bude zajištěn rovněž doprovodný program, o který se postarají sami pardubičtí hasiči. Předvedou nám ukázky záchranných prací včetně řešení dopravních nehod či použití obleků proti sálavému teplu. Zjistíme, jak probíhá hašení hořícího oleje a nebo také výcvik psů v podání kynologické brigády. Vystavena bude moderní i historická technika.

Své služby na akci představí rovněž středisko Eurocentrum Pardubice.

Hlavní kontaktní osoba: por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí, HZS Pardubického kraje (tel. 950 570 139, email vendula.horakova@hzscr.cz)
Kontaktní osoba: Radka Kozlová, Eurocentrum Pardubice (tel. 739 682 806, email radka.kozlova@mmr.gov.cz)

Areál bude volně přístupný po celou dobu akce. Těšíme se na Vás.

Plakát ke stažení ZDE.

 

Podrobnosti

Datum:
25. května
Čas:
09:00 - 15:00
Rubrika Akce:
Štítky Akce:
https://tvorimevropu.cz/pardubice/

Pořadatel

Eurocentrum Pardubice

Místo konání

Centrální hasičská stanice Pardubice
Teplého 1526
Pardubice, Pardubický 530 02
+ Google Mapa