Eurocentrum Pardubice na ZŠ Sezemice

Ve středu 24. 5.  navštívila 7. ročníky Lucie Boukalová z pardubického Eurocentra. Dvě vyučovací hodiny jsme zaměřili na téma Evropské unie, protože členství v EU se dotýká každého z nás a i sedmáci by měli mít povědomí o tom, co to pro nás znamená a kde má EU základy.

V druhé polovině školního roku se v regionální geografii zaměřujeme právě na Evropu. První část programu byla obecného charakteru, kdy se třídy vyjádřily na položené otázky a připomněly si tak, s čím EU spojují a pomocí dosavadních znalostí ji charakterizovaly.

Následně jsme se od současného stavu vrátili do 50. let 20. stol. a zvážili výhody spolupráce a sdílení strategických surovin. Zmíněn byl postupný proces rozšíření ze zakládající „šestky“ k současné 27, její struktura, euro a v neposlední řadě i české předsednictví. Žáci sledovali veškeré zmíněné informace, protože vše řečené mohlo zaznít v soutěžní hře Riskuj. Ve třídách se vytvořily 4 skupinky, kdy si postupně vybíraly otázky z různých témat ohodnocené různým počtem bodů. Všechny otázky byly zdárně zodpovězeny a hra našla své vítěze. Ukázalo se, že žáci byli dobře připraveni a EU jim není neznámá.

Děkujeme Eurocentru za vydařený program, který byl žákům poskytnut zdarma. 

Mgr. Alena Srkalová, ZŠ Sezemice

Sdílet tento příspěvek