EU chce k volbám přilákat mladé, osloví hvězdy jako Stromae či Maneskin

Evropská unie chce k volbám do Evropského parlamentu, které se uskuteční letos v červnu, přilákat i velké množství mladých lidí. Rozhodla se proto požádat o pomoc ty, kteří mohou mladé nejvíce zmobilizovat, tedy úspěšné umělce, herce, sportovce či další celebrity. Mezi těmi, na které se chce Brusel v příštích dnech obrátit, patří také španělská zpěvačka Rosalía, italská rocková kapela Maneskin či belgický zpěvák a rapper Stromae, napsal belgický list The Brussels Times.

Dalšími oslovenými ze seznamu světových hvězd by měla být zpěvačka Dua Lipa či belgická hvězda Angèle. Cílem ale je obrátit se na co nejvíce umělců, sportovců či herců z celé sedmadvacítky, kteří mají velkou fanouškovskou základnu a mohli by motivovat mladé lidi, aby šli k volbám.

Informace o plánované kampani přicházejí jen pár dní poté, co přišel s nečekanou výzvou i místopředseda Evropské komise Margaritis Schinas. Ten na středeční tiskové konference požádal americkou zpěvačku Taylor Swift, aby přilákala své evropské fanoušky k hlasování v evropských volbách.

„Nikdo nedokáže mobilizovat mladé lidi lépe než mladí lidé, tak to funguje. Myslím, že to funguje lépe, než když komisaři mluví z tiskového centra.“

Margaritis Schinas, místopředseda Evropské komise

V této souvislosti zmínil, jak právě Taylor Swift loni v září vyzvala mladé Američany, aby se registrovali k prezidentským volbám, což den poté učinilo 35.000 lidí. „Taylor Swift koncertuje v květnu v Paříži, doufám, že něco podobného udělá i pro mladé Evropany. Doufám, že někdo z jejího mediálního týmu poslouchá tuto konferenci a předá jí náš vzkaz,“ doplnil tehdy místopředseda Komise.

Taylor Swift koncertuje v Paříži mimo jiné i 9. května. To je datum, na které připadá každoročně oslavovaný Den Evropy.

Zdroj: ČTK
Foto: Profimedia

Sdílet tento příspěvek