Belgický kvíz zná svého vítěze!

Během února probíhal na našich stránkách soutěžní kahoot kvíz s názvem „Co víte o Belgii?“. Kvízu se zúčastnilo přes 100 soutěžících a z toho více než polovina účastníků měla všechny odpovědi správně! Kdo se tedy stal výhercem?

Výhercem se stal soutěžící s přezdívkou „Dan“! Gratulujeme! Na vítěze čeká balíček s deskovou hru Procestuj Evropu!, stírací mapou světa, termoskou a dalšími cestovatelskými cenami!

Den Belgie v Hradci Králové

Ti z Vás, kteří náš online kvíz nestihli a chtěli by si také ověřit znalosti o Belgii, ale tentokrát naživo, mají možnost navštívit náš Den Belgie! Ten se uskuteční už 9. dubna od 18. hodin v kavárně Bio Centrál. Kvíz prověří vaše znalosti o Belgii, její historii, kultuře a filmech. Dozvíte se zajímavosti o této evropské zemi, která nám je v mnohém velmi blízká. Během kvízu budete moci zdarma ochutnat hranolky od Faency Fries s vynikajícími belgickými majonézami a dipy. Na čepu bude belgické pivo. Výhry v kvízu budou také v belgickém duchu: váš tým může získat balíček belgických pralinek, poukázky na hranolky, nebo vstupenky do Bio Central na festival Dny evropského filmu!

Od ledna tohoto roku se Belgie ujala role předsednictví v Radě EU. Belgie si pro své předsednictví stanovila šest hlavních priorit, jedná se o obranu vlády práva, demokracie a jednoty Unie, posílení konkurenceschopnosti, pokračování v zelené a digitální transformaci, podporu sociální a zdravotní agendy, ochranu občanů a hranic a v neposlední řadě prosazování role Evropy na globální úrovni. Od července převezme tuto roli Maďarsko.

Sdílet tento příspěvek