Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Evropský den jazyků 26.9.

26. září, 2023 | 08:00 - 14:30

Evropský den jazyků proběhne 26.09. od 08:00 do 14:30 v Krajské vědecké knihovně v Liberci. Během EDJ si žáci budou moci vyzkoušet nejrůznější aktivity spojené s jazyky. Program je vhodný pro 2. stupeň ZŠ a pro studenty SŠ. Rezervujte si termín pro Vaši třídu!

Pro studenty budou přichystané celkem 4 krátké aktivity po 25 minutách (Riskuj s jazyky!; Znakové jazyky; Zkoušky dabingu; Speakdating a další aktivity). Celkový program trvá i s krátkými přestávkami mezi jednotlivými bloky 1h 55minut. Z důvodu omezené kapacity máme pro každý čas máme místo pro 4 třídy, které se na aktivitách střídají.  Děkujeme za pochopení.

 

 

Veškerý program je zdarma, ale vzhledem k omezenému počtu míst se, prosím, registrujte na email: fiser.martin@vlada.cz nebo tel.:720970598  a uveďte, prosím, o jaký čas byste měli zájem (klidně můžete napsat více variant pokud se Vám hodí) a z jaké jste školy, počet žáků, ročník, jméno doprovodu a kontakt – email a telefon,  abychom Vám mohli zavolat v případě, že už Vámi požadovaný čas není volný a mohli Vám nabídnout jiný. Doporučený počet studentů ve skupině je max. 30.

Níže máte na výběr několik časových variant  a uveďte preferovaný/é čas/y také do přihlašovacího emailu:

Varianta č.1: 08:10 – 10:05 (obsazeno)

Varianta č.2: 10:15 – 12:10 (obsazeno)

Varianta č.3: 12:20 – 14:15 (obsazeno)

 

Aktivity na Evropském dni jazyků v KVKLI:  

1) Riskuj s jazyky: Soutěž v týmech o drobné ceny. Kolik toho víš o jazycích? Moderuje Martin Fišer z Eurocentra Liberec. Probíhá v 2. patře, malý sál.

2) Znakové jazyky: Nauč se více o znakových jazycích a vyzkoušej si znakovat! Přednáší Karel Redlich z Centra pro zdravotně postižené LK. Probíhá v přízemí KVKLI.

3) Zkoušky dabingu: Jak se dělá dabing? Vybraní zájemci si dabing mohou i vyzkoušet. Aktivitou provází pan Václav Chábera. Probíhá ve 4. patře.

4) Speak-dating: krátký rozhovor s rodilými mluvčími nejen z Technické univerzity v Liberci; informace o možnostech pro mladé, obří puzzle Evropy, výstava výtvarné soutěže k EDJ. Probíhá ve 2. patře ve velkém sále.

 

Pro 2. stupeň ZŠ k příležitosti EDJ pořádáme také výtvarnou soutěž. Více informací ZDE.

Podrobnosti

Datum:
26. září, 2023
Čas:
08:00 - 14:30
Rubrika Akce:

Místo konání

Krajská vědecká knihovna v Liberci
Liberec, Liberecký Česká republika + Google Mapa