Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Evropský den jazyků

26. září, 2023

Eurocentrum Pardubice ve spolupráci se základními školami v Pardubickém kraji oslavuje Evropský den jazyků! Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem aneb hravá dopoledne ušitá na míru žákům ZŠ v Pardubickém kraji, kteří si vyzkouší základní fráze ve vybraných evropských jazycích.

Kolik je v EU zemí a kolik oficiálních jazyků? Kde se mluví více jazyky? Jaký je rozdíl mezi jazykem a nářečím? Co jsou to jazykové rodiny a proč je důležité učit se cizím jazykům?

Pro žáky ZŠ v kraji jsou v měsíci září a říjnu připraveny zajímavosti, kvízy, rébusy, hry a hádanky spojené s vybranými evropskými jazyky. Nebude chybět poznávání nejen jazyků, ale i evropských zemí, a to prostřednictvím zábavné hry Riskuj!

Cílem Evropského dne jazyků je motivovat žáky a veřejnost učit se cizí jazyky, informovat o možnostech cestování v Evropské unii, vyzkoušet si praktické znalosti a porozumět kulturní rozmanitosti v Evropě.

Neváhejte a rezervujte si program pro svoji školu e-mailem: boukalova.lucie@vlada.cz či telefonicky: (+420) 720 970 600.

Podrobnosti

Datum:
26. září, 2023
Rubrika Akce:
Štítky Akce:
https://eurocentra.cz/eurocentrum-pardubice/

Pořadatel

Eurocentrum Pardubice

Místo konání

Pardubický kraj
Pardubický + Google Mapa